SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2016. április

Kínai Kaleidoszkóp és Konfuciusz Pillanatok - Fotókiállítás

Khotan a Selyemút déli ágán fekvő oázisváros, amely fontos szerepet töltött be a Selyemúton zajló kereskedelemben. Az iráni nyelvet beszélő néhány tízezer fős lakossága a buddhizmus terjesztésében komoly érdemeket szerzett. A khotani kultúra az iszlám hódítása miatt eltűnt ezer évvel ezelőtt, Stein Aurélnak azonban ásatásai során sikerült megmentenie sok tárgyi emléket a sivatagból.

2016. április 05.

Az előadást megelőzően sor kerül a Konfuciusz Pillanatok c. Fotókiállításunk megnyitójára, mely Magyarország négy Konfuciusz Intézetének munkásságát, mindennapi életét foglalja össze. A kiállítás két napig lesz megtekinthető.

Időpont:

• Fotókiállítás: 2016. április 7. csütörtök 16.30
  • Előadás: 2016. április 7. csütörtök 17.00

Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Rektori hivatal Átriuma és Díszterme
Szeged, Dugonics tér 13.

Az esemény plakátja innen tölthető le.