Szegedi Tudományegyetem, Konfuciusz Intézet Ahol tudás és szándék találkozik

SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI legújabb hírek
KOI legújabb hírek

szilvafa festészet

A Bambuszfestészeti tanfolyam folytatásaként az SZTE Konfuciusz Intézet Szilvafa-virág festészeti tanfolyamot szervez, amely kéthetente kerül megrendezésre a Szent-Györgyi Albert Agorában.

2018. november 15.

Csunkingi Kulturális Nap

2018. október 29-én este hat órától került megrendezésre a „Csunkingi Kulturális Nap” címet viselő kulturális program a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kar Fricsay Ferenc hangversenytermében. Az esemény alkalmával a vendégek először megtekinthették Csunking kulturális örökségét bemutató fotó- és kulturális kiállítást, amelyet követően hagyományos kínai népzene előadás, valamint szecsuáni arcváltó bemutató követett. A szegedi közönséget lenyűgözte és elbűvölte a nem mindennapi kínai előadás.

Chinese Talent Show

Ismét itt a lehetőség, hogy megmutasd magad, bizonyítsd, hogy mit tudsz, hiszen decemberben az SZTE Konfuciusz Intézet „Chinese Talent Show-t”, azaz kínai tehetségkutató versenyt rendez valamennyi kínaiul tanuló hallgatója számára.

vers delben

Petőfi Sándor (1823-1848) magyar költő nagy népszerűségnek örvend Kínában, de vajon az eredeti vers van-e olyan jó, mint a kínai fordítás?

oszkozep

Fényes hold ragyog a tenger felszínén, boldogság borul az egész világra – mondta Zhang Jiuling kínai költő (678-740). A kínai Őszközépünnepség alkalmával az SZTE Konfuciusz Intézet számos színes és érdekes programmal várta az odalátogató vendégeket.

‘Values of the World’ szimpózium

Az SZTE Konfuciusz Intézet tisztelettel ajánlja figyelmébe az Intézet szervezésében megvalósuló angol nyelvű szimpóziumot, amelynek keretei között a kínai kultúra izgalmas világába nyerhetnek betekintést.

Vers délben

2018. október 8-án, hétfőn, 12.10 órakor a Sanghaji Nemzetközi Tanulmányok Egyetem magyar szakos kínai hallgatói és az SZTE Konfuciusz Intézet tanárai Petőfi Sándor „Lennék én folyóvíz” című versét szavalják el magyarul és kínaiul.

Bambuszfestészet

Az SZTE Konfuciusz Intézet első alkalommal szervez Bambuszfestészeti tanfolyamot, amely kéthetente kerül megrendezésre a Szent-Györgyi Albert Agorában.

YCT nyelvvizsga

YCT nyelvvizsga 2018. november 17-én (szombat) az SZTE Konfuciusz Intézetben

Az SZTE Konfuciusz Intézetben második alkalommal kerül sor a 14 év alatti gyerekek részére szervezett YCT kínai nyelvvizsga, amelynek időpontja 2018. november 17.

mid-autumn-festival-mooncake-lanterns

Az SZTE Konfuciusz Intézet szeptember 25-én barátaival, diákjaival ünnepli együtt az ősz beköszöntét, a családi és baráti összetartozás ünnepét. A kínai hagyomány szerint az évnek ezen a napján a legkerekebb, a legteljesebb a Hold az égen. Ilyenkor a rokonok Kína minden szegletéből összegyűlnek, és együtt csodálják a ragyogó teliholdat, miközben ízletes holdsüteményt fogyasztanak

teahaz

2018. szeptember 19-én (szerda) 17.00 órától sok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt következő Teaházunkra, melynek vendége Horváth Janisz, grafikusművész, tipográfus és kalligráfus