SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2018. szeptember

Őszközép ünnep a Rektori Hivatal aulájában!

mid-autumn-festival-mooncake-lanterns

Az SZTE Konfuciusz Intézet szeptember 25-én barátaival, diákjaival ünnepli együtt az ősz beköszöntét, a családi és baráti összetartozás ünnepét. A kínai hagyomány szerint az évnek ezen a napján a legkerekebb, a legteljesebb a Hold az égen. Ilyenkor a rokonok Kína minden szegletéből összegyűlnek, és együtt csodálják a ragyogó teliholdat, miközben ízletes holdsüteményt fogyasztanak

2018. szeptember 18.

Őszközép ünnep legendája:

Valamikor régen tíz Nap sugarai perzselték a Földet. Hou Yi, aki kiváló nyilas hírében állt, íjával a tíz Napból kilencet kilőtt, ezzel megmentette a Földet a pusztulástól. Jótettéért cserébe a hallhatatlanság csodaszerét kapta egy hallhatatlantól, aki azonban a lelkére kötötte, hogy nehogy egyszerre nyelje le a csodaszert, mert akkor megállíthatatlanul elrepül az univerzumba. Felesége Chang’er, aki igencsak kíváncsi asszony hírében állt, nehogy mások birtokába jusson a csodaszer, egy óvatlan pillanatban egyben azt, ami aztán egy pillanat alatt felrepítette őt a Holdra. Habár többet nem térhetett vissza a Földre, az istenek olyannyira megsajnálták a szerelmeseket, hogy minden évben egyszer ősszel, amikor a legkerekebben tündökölt a Hold az égen, Hou Yit egy éjszakára felrepítették feleségéhez. Így lehet az, hogy az Őszközép ünnep, az akkor ragyogó telihold máig a szeretet és az összetartozás szimbóluma, ünnepe Kínában.

Időpont: 2018. szeptember 25. (kedd) 16:00 óra

Helyszín: Rektori Hivatal átrium (6720 Szeged Dugonics tér 13.)

Várunk mindenkit sok szeretettel!