SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2017. szeptember

Tanévnyitó Thai Chi bemutató a TIK Parkjában

tai-chi

2017. augusztus 31-én az SZTE Konfuciusz Intézet új kínai tanárjai Thai Chi bemutatót tartottak a József Attila Tanulmányi és Információs Központ (TIK) Parkjában.

2017. szeptember 06.

A Thai Chi bemutatót Mohr Richárd, az SZTE Konfuciusz Intézet igazgatója nyitotta meg, amelyet egy kínai versszavalás, majd bambuszfuvola szóló követett. A felvezetőt követően vendégeink megcsodálhatták az SZTE Konfuciusz Intézet hat új önkéntes tanára által előadott thai chi bemutatót, amely nagy sikernek örvendett.

tai-chi

A Kínából érkezett tanárok számára ez volt az első alkalom, hogy a szegedi közönségnek megmutathatták thai chi tudásukat, amely fontos részét képezi a kínai kultúrának. Mindannyian teljes szívből remélik, hogy a magyar hallgatókkal is megszerettetik a kínai nyelvet és kultúrát.