SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2017. június

Sikeres „Irány Kína” nap a Makói Általános Iskolában

Makói Általános Iskola

Az SZTE Konfuciusz Intézet részt vett a 2017. június 15-én (csütörtökön) a Makói Általános Iskolában szervezett Kína Napon, ahol számos érdekes és változatos programokkal készült az iskola kisdiákjai számára.

2017. június 26.

A gyerekek nyolc állomáson vehettek részt, ahol kicsit belekóstolhattak a kínai kultúrába. Többek között nagyon nagy népszerűségnek örvendett a kínai esküvői ruhákba való beöltözés és az azt követő fotózkodás, de lelkesen próbálták elsajátítani a kalligráfia technikáját is. Ezen kívül még készültünk kvízzel, lábtollassal, kisfilmekkel, kirakós játékkal és kínai csomózással is az érdeklődők számára. Az esemény végén pedig senki sem távozott üres kézzel, hiszen mindannyian választhattak egy kis emléktárgyat ajándékba, amit hazavihettek az élményeikkel együtt.

Sikeres „Irány Kína” nap a Makói Általános Iskolában