SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2017. május

Családi Nap a békéscsabai Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában

Jankay Családi Nap

Az Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézete 2017. május 27-én (szombaton) Békéscsabán, a Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola családi napján vett részt.

2017. május 31.

Jankay Családi NapA családi nap keretében számos foglalkozással készültek az intézet munkatársai és a Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola önkéntesei a résztvevő kisdiákok és szüleik számára, akik nagy élvezettel vetették bele magukat többet között a kínai csomózási technikák elsajátításába. Ugyanakkor nem volt kisebb érdeklődés a kínai kalligráfia iránt sem, ahol sokan nagyon ügyesen elsajátították, a hagyományos kínai tus és ecset használatát. Sokan kíváncsian várták, hogy nevüket lefordítsák és azt lefestve emlékbe hazavihessék. Akik megunták az üldögélést, a lábtollas nyújtotta szórakozást élvezték a szikrázó napsütésben. A legnagyobb sikert a hagyományos kínai esküvői öltözetek felpróbálása jelentette, a gyerekek egymást követték a sorban, hogy megörökíthessék őket, mint kínai menyasszony és vőlegény. Ez minden korosztály számára érdekes programnak bizonyult, hiszen a legkisebbektől a felnőttekig, mindenki részese szeretett volna lenni és senki sem maradhatott ki.