SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2017. március

Kínai nyílt óra a makói Almási Általános Iskolában

Almási Általános Iskola

Nagyon jó hangulatúak a kínai órák a Makói Oktatási Központ Almási tagintézményében. 2017. március 7-én az SZTE Konfuciusz Intézet nyílt napot tartott az iskolában, ahol a gyerekek bármelyik hozzátartozója belátogathatott az órára, és megtekinthette, hogyan folyik a tanítás és tanulás.

2017. március 08.

Almási Általános IskolaA kínai nyelv tanulása különleges lehetőségnek számít az általános iskolákban. Qiu Jiewen tanárnő, akit sokan Jessie néven ismernek, nagy lelkesedéssel és elhivatottsággal tanítja anyanyelvét a gyerekeknek. Mivel a tanárnő nem beszél magyarul, ezért Kiss Józsefné tanárnő segíti a nyelvi nehézségek áthidalását. A tanítás közös nyelve az angol lett. A nyitott óra osztatlan sikert aratott szülők és gyerekek között egyaránt.