SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2016. október

Novemberben dupláz a Konfuciusz Teaház

tea2

Jó hír a rendezvényeink és a kínai tea kedvelőinek, hogy idén novemberben két Teaházzal is készülünk a kedves vendégeinknek.

2016. október 21.

Zhang YuAz első alkalomkor Zhang Yu (Carolyn) kínai énekesnő és zeneművész lesz vendégünk. 2016. november 2-án (szerda) 17.00 órától találkozhatnak a művésznővel a Rektori Hivatal Dísztermében. Előadásának címe Zene: híd Magyarország és Kína között. Érdekesség, hogy Zhang Yu korábban az SZTE Zeneművészeti Karának növendéke volt, így szoros kötődése van Szeged városához is.

A hónap végén, november 30-án (szerda) kerül sor másik Teaházunkra, mely szintén a Rektori Hivatal Dísztermében lesz, 17.00 órától. Aznap a tiniké lesz a főszerep, ugyanis két diákunk, Csóti Patrícia és Farkas Eszter Abigél érkeznek meghívásunkra. Előadásuk témája: Kína - tinédzser szemmel. Tanulóink Intézetünk jóvoltából két hetet tölthettek a távoli országban. Élményeikről fényképes beszámolóval készülnek a nézők számára.

CsPFEASok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt egy csésze finom kínai teával.

Időpont: 2016. november 2. 17.00 óra, valamint 2016. november 30. 17.00 óra

Helyszín: Rektori Hivatal, Díszterem