SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2016. május

Kínai Kaleidoszkóp – Irodalmi fordítás: híd Kína és Magyarország között

Kalmar_Eva_konfuciusz_teahaz

2016. május 19-én, 17.00 órától a Kínai kaleidoszkóp előadás-sorozatának következő vendége Kalmár Éva sinológus, műfordító, szerkesztő, egyetemi, valamint főiskolai oktató.

2016. május 09.

KalmarEvaIdőpont: Május 19. (csütörtök) 17.00

Helyszín: Rektori Hivatal, 5-ös terem

Szakterületei a kínai színháztörténet, több jelentős kortárs kínai regény szakavatott tolmácsolója.
A Pekingi Egyetem, Kínai nyelv és irodalom szakán kezdte meg egyetemi tanulmányait 1956-ban, majd szerzett egyetemi diplomát 1963-ban.

1979-től az Európa Könyvkiadóban dolgozott szerkesztőként, ahol tizenöt éven át a keleti irodalom (kínai, japán, indiai, mongol, koreai stb.) kiadását gondozta. Mintegy ötven könyv szerkesztése fűződik a nevéhez.

Sok szeretettel várjuk Önöket!