SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2016. február

HSK Nyelvvizsga Szegeden

HSK_21

Szegeden 2016. április 16-án lehetőség nyílik HSK1, HSK2, HSK3 és HSKK1-es vizsgát tenni.

2016. február 05.

Ehhez előzetes igényfelmérést tartunk. Amennyiben szeretne jelentkezni a nyelvvizsgákra, küldje el jelentkezési szándékát a konfuciusz@rekt.szte.hu e-mail címre február 15-ig.

Jelentkezési határidő: 2016. március 11.

Nyelvvizsgak_330x330A regisztráció és a befizetés menete:

1. Online regisztráció a www.chinesetest.cn oldalon.

Az írásbeli és a szóbeli nyelvvizsgára külön-külön kell regisztrálni!

2. A nyelvvizsga díjának befizetéséhez SZTE Konfuciusz Intézetben kell csekket kérni.
A csekket kizárólag postai úton lehet befizetni, átutalásra sajnos nincs lehetőség! Az írásbeli és a szóbeli nyelvvizsga díját külön csekken kell befizetni.

Vizsgadíjak:

一级
HSK 1. szint

二级
HSK 2. szint

三级
HSK 3. szint

口试初级
HSKK Szóbeli
kezdő szinten

5000 Ft

6000 Ft

7000 Ft

6000 Ft

3. A befizetést igazoló csekk feladóvevényének bemutatása az SZTE Konfuciusz Intézetben vizsga előtt egy hónappal.

Az áprilisi vizsgára jelentkezés csak abban az esetben érvényes, ha az online regisztráció és a befizetés is megtörtént 2016. március 11-ig!

A vizsgán való részvételhez szükséges admission ticket a vizsga előtt 10 nappal készül el.
Kinyomtatható a www.chinesetest.cn oldalon létrehozott felhasználói fiókból, vagy személyesen átvehető az SZTE Konfuciusz Intézetben.

A nyelvvizsga helyszínéről és pontos idejéről, valamint a nyelvvizsgához szükséges dokumentumokról és felszerelésről a nyelvvizsga előtti héten e-mailben küldünk tájékoztatást.

Rövid ismertető az új típusú HSK vizsgáról

A HSK (Hanyu Shuiping Kaoshi 汉语水平考试, Kínai Szintfelmérő Vizsga) a Kínai Népköztársaság hivatalos kínai nyelvi vizsgája, amelyet nem kínai anyanyelvűek számára dolgoztak ki és tartanak meg Kínában és a világ számos országában. A Kínai Nyelvoktatási Tanács (Hanban) döntése alapján 2010-től ÚJ TÍPUSÚ nyelvvizsga-rendszer került bevezetésre, amely - a korábbi rendszertől eltérően - 6 szinten értékeli a nyelvtudást a kezdő szinttől a felsőfokig.

I. A vizsga felépítése

Az új típusú vizsgáztatás két különálló részt tartalmaz, írásbeli és szóbeli részt. Az írásbeli vizsga 1-es szinttől 6-os szintig terjed; míg a szóbeli vizsga a HSKK alapfokot, HSKK középfokot, és a HSKK felsőfokot tartalmazza.

II. Vizsgafokozatok

Közvetlen összehasonlításban az új HSK vizsga a Közös Európai Nyelvi Referenciakeret követelményei alapján a következő:

Írásbeli

Követelmény

Szóbeli

Közös Európai Nyelvi Referenciakeret

HSK 1

- egyszerű kínai karakterek felismerése és alkalmazása
- kommunikáció egyszerű mondatokkal

150 írásjegy

HSK 2

- a kínai nyelv egyszerű és direkt módon történő alkalmazása
- kommunikációs jártasság mindennapi helyzetekben

300 írásjegy

Alapfok

HSK 3

- a kínai nyelv alkalmazása magánéletük, tanulmányaik és munkájuknak megfelelően
- középhaladó kommunikációs feladatok teljesítése

600 írásjegy

HSK 4

- önálló idegen nyelvi kommunikációhoz szükséges nyelvismeret
- folyamatos, változatos és természetes kommunikáció akár anyanyelvi partnerrel is

1200 írásjegy

Középfok

HSK 5

- a kínai nyelv teljes eszköztárának biztonságos használata szóban és írásban
- változatos és hosszú szövegek megértése, rejtett jelentéstartalmak megértése

2500 írásjegy

Felsőfok

C1

HSK 6

- irodalmi köznyelv és nem standard nyelvváltozatok felismerése és használata

5000 írásjegy

C2

III. Miért érdemes letenni a vizsgát?

- A HSK vizsgabizonyítvány a világon mindenhol igazolja a kínai nyelvtudást.

- A HSK vizsga alapfeltétele a Konfuciusz, és egyéb kínai tanulmányi ösztöndíjaknak.

- A kínai felsőoktatási intézményekben folytatott szakmai tanulmányok előfeltétele bizonyos szintű HSK vizsga letétele. A megkövetelt szint az egyes intézményeken és szakokon változó.

- Az új típusú HSK nyelvvizsgát már Magyarországon is el lehet ismertetni.
Részletek: www.nyak.hu

- Kínai és más, kínaiakkal kapcsolatban álló cégek megkövetelhetik alkalmazottaiktól, hogy rendelkezzenek a megfelelő szintű HSK vizsgával.

Egyéb tudnivalók:
* A bizonyítványok kb. két hónappal a vizsga után vehetők át az SZTE Konfuciusz Intézetben.
* A vizsgához szükséges: Személyi igazolvány
* A HSK vizsgával kínai tanulmányi ösztöndíjakra 2 évig lehet jelentkezni, 2 év után elévül.