SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2015. szeptember

Nemzetközi Tiszai Halfesztivál

Tiszai Halfesztivál

2015. szeptember 5-én intézetünk harmadszorra is részt vett a Tiszai Halfesztiválon. A hagyományokhoz híven az intézet tanárai és diákjai várták a kínai ízek kedvelőit és az érdeklődőket a Konfuciusz Intézet sátránál.

2015. szeptember 11.

Tiszai HalfesztiválKét különböző ételt kóstolhattak meg a látogatók, az egyik savanyított zöldséges kínai halászlé volt, a másik pedig sertésoldalasból és kakashúsból készült bambuszrügyes leves. A kínai különlegességek sikeréről az is tanúskodik, hogy szinte pillanatokon belül kiürült mind a két bogrács.

Jövőre is várunk mindenkit, akinek ízlettek a kínai specialitások és azokat is, akik idén lemaradtak a kóstolóról.