SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2015. július

2015. augusztus 25-én tartandó Konfuciusz Teaház vendége Wang Sihao

szte-konf

Decemberben, hagyományteremtő céllal szervezte meg az SZTE Konfuciusz Intézete a Szegedi Közéleti Kávéházzal közösen a Konfuciusz Teaházat, amelynek akkor óriási sikere volt. A rendezvény augusztus 25-én délután 5 órakor folytatódik a Rektori Hivatal Dísztermében.

2015. július 15.

A hagyományos kínai módon készített teakülönlegességek kóstolását beszélgetés is színesíti majd, amelynek témája „Hogy lett egy magyar szakos kínai diákból szegedi Géza?”. A díszvendég Wang Sihao volt magyar szakos pekingi diák.

A Teaház sorozata ezt követően a tervek szerint havonta jelentkezik majd, a rendezvény célja, hogy a Kína iránt érdeklődők egy csésze – Szegeden egyedül itt kóstolható igazi – kínai tea mellett beszélgetve ismerkedhessenek meg Kínával. A továbbiakban is közismert emberek színesítik majd a programot, akik segítségével a résztvevők jobban megismerhetik Kínát, az ország hagyományait, fejlődésének titkát és a kínai embereket.

Időpont: 2015. augusztus 25. 17:00 óra

Helyszín: Rektori Hivatal – II. emelet - Díszterem