SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2015. május

2015. május 27-én tartandó Konfuciusz Teaház vendége Devecz Miklós

Kancellar_kiemelt

Decemberben, hagyományteremtő céllal szervezte meg az SZTE Konfuciusz Intézete a Szegedi Közéleti Kávéházzal közösen a Konfuciusz Teaházat, amelynek akkor óriási sikere volt. A rendezvény május 27-én délután 5 órakor folytatódik a Rektori Hivatal Dísztermében.
2015. május 19.

A hagyományos kínai módon készített teakülönlegességek kóstolását beszélgetés is színesíti majd, amelynek témája „Kína a gazdaságban – Kína az oktatásban”. A díszvendég Devecz Miklós a Szegedi Tudományegyetem kancellára.

A Teaház sorozata ezt követően a tervek szerint havonta jelentkezik majd, a rendezvény célja, hogy a Kína iránt érdeklődők egy csésze – Szegeden egyedül itt kóstolható igazi – kínai tea mellett beszélgetve ismerkedhessenek meg Kínával. A továbbiakban is közismert emberek színesítik majd a programot, akik segítségével a résztvevők jobban megismerhetik Kínát, az ország hagyományait, fejlődésének titkát és a kínai embereket.

Időpont: 2015. május 27. 17:00 óra
Helyszín: Rektori Hivatal – II. emelet - Díszterem