SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2014. április

Kína Nap a Kodolányi János Főiskolán

kallig

Április 8-án a Nemzetközi Hét programsorozat keretében Kína Napot tartott az SZTE Konfuciusz Intézet budapesti oktatási központjában, a Kodolányi János Főiskolán.

2014. április 18.

A program keretében előadásokat hallgathattak meg az érdeklődők a mai Kína gazdaságáról és a kínai ösztöndíj-lehetőségekről Dr. Salát Gergely sinológus és Zhang Xuemei, az SZTE Konfuciusz Intézet kínai igazgatójának előadásában.

Kína Nap a Kodolányi János Főiskolán
Galéria

Akik kedvet éreztek az alkotáshoz, azok Wang Shuying és Huang Shuai tanárnő irányítása mellett kipróbálhatták a kínai ecsetkezelést, festést is. A gazdag programkínálat részeként a résztvevők megtekinthették Duló Károly filmrendező Kínában készült fotóiból álló kiállítását is, délidőben éhségüket pedig hagyományos kínai falatokkal csillapíthatták.