SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2013. január

Megkezdte munkáját Xiao Qian, a Kínai Népköztársaság Magyarországra akkreditált új nagykövete

Xiao_Qian_nagykovet_konfuciusz

Január 15-én a Marriott Szállodában tartotta bemutatkozó fogadását Xiao Qian, a Kínai Népköztársaság újonnan Magyarországra akkreditált nagykövete. A fogadáson részt vett Dr. Szabó Gábor az SZTE rektora, és Szentmártoni Lívia, az SZTE Konfuciusz Intézet igazgatója is.

2013. január 17.

forrás: Xindaobao
A korábban Washingtonban és a Fülöp-szigeteken is szolgálatot teljesítő diplomata beszédében hangsúlyozta, hogy mint Kína új magyarországi nagykövete a két ország vezetői által elért megállapodások realizálására fog törekedni, folytatja a két ország törvényhozása közötti kapcsolatok előmozdítását, és elősegíti a két ország baráti és kooperatív partnerségének folyamatos fejlődését. Beszédét a magyar vendégek legnagyobb örömére szinte tökéletes magyarsággal elmondott magyar szólásmondásokkal fűszerezte. A fogadáson Dr. Szabó Gábor rektor úr meghívta Egyetemünkre a Nagykövet urat, aki ígéretet tett, hogy hamarosan ellátogat a Szegedi Tudományegyetemre, és ezzel együtt megtekinti az SZTE Konfuciusz Intézetet.

forrás: Xindaobao