SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2013. november

Papírkivágás, tusfestés, lábtollas, kínai könyvjelző-készítés – mindez egy délutánon a Karolina Iskolában!

karolina_confucius

November 8-án péntek délután izgalmas kínai programnak lehettek részesei azok a diákok, akik részt vettek az SZTE Konfuciusz Intézet által a Karolina Iskolában tartott kulturális délutánon.

2013. november 12.

Galéria
A nagy érdeklődésre való tekintettel a gyerekek két csoportra osztva ismerkedhettek meg a hagyományos kínai tusfestés alapjaival, a papírkivágás művészetével és a pekingi operamaszkok történetével, így a maszkok színeinek szimbolikus jelentésével is. Annak, aki inkább a testmozgást részesítette előnyben, He Min tanárnő tartott „jókedvű” lábtollas-edzést.