SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2013. augusztus

Az SZTE Konfuciusz Intézet a Szegedi Ifjúsági Napokon népszerűsítette a kínai kultúrát

Az SZTE Konfuciusz Intézet bemutatkozása a SZIN-en

A Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézet augusztus 24-én részt vett a Szegedi Ifjúsági Napokon, ahol a Civil Faluban kapott előkelő helyet.

2013. augusztus 26.
Az SZTE Konfuciusz Intézet a SZIN-en
GALÉRIA

A kínai nyelv oktatásának és kultúra megismertetésének céljából tavaly októberben alapított Intézet standjánál kínai citera-dallamok mellett az érdeklődők zamatos kínai teákat kóstolhattak.

Az Intézet munkatársai a standot felkereső fiatalokat kínai szuvenírekkel lepték meg; azok között pedig, akik regisztráltak hírlevelünkre, Konfuciusz bölcsességeit kínai és angol nyelven tartalmazó selyemlapos könyvet sorsoltak ki. A nyeremény egy kínai származású, de már Magyarországon született és Szegeden élő lány, Qian Lívia személyében talált gazdára.