SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2013. február

Ünnepeld velünk Szegeden a kínai új évet február 21-én!

holdujev

Az SZTE Konfuciusz Intézet holdújévi ünnepséget rendez magyar és kínai barátainak! Az érdeklődők előadásokat hallgathatnak meg a kínai Holdújévről, az újévi szokásokról és a Lampionünnepről.

2013. február 13.

Felvételről megnézzük a Kínai Központi Televízió holdújévi műsorának legjobb részleteit, és mindeközben ízletes ragacsos rizsgombócokat fogunk készíteni, amely étel a családi és baráti együvé tartozást szimbolizálja. Aki szívesen megkóstolna más kínai csemegéket is, ígérjük, az sem fog elégedetlenül távozni tőlünk! A nap során a „hagyományos” kínai újévi találós kérdéseinkre helyes választ adók mindegyike ajándékban részesül!

Időpont: 2013. február 21. (csütörtök) 15:00-18:00 óra

Helyszín: SZTE Konfuciusz Intézet (Rektori Hivatal Fszt. 13.)

Mindenkit sok szeretettel vár az SZTE Konfuciusz Intézet!