SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2018. október
Konfuciusz Intézet 2018. október

vers delben

Petőfi Sándor (1823-1848) magyar költő nagy népszerűségnek örvend Kínában, de vajon az eredeti vers van-e olyan jó, mint a kínai fordítás?

oszkozep

Fényes hold ragyog a tenger felszínén, boldogság borul az egész világra – mondta Zhang Jiuling kínai költő (678-740). A kínai Őszközépünnepség alkalmával az SZTE Konfuciusz Intézet számos színes és érdekes programmal várta az odalátogató vendégeket.

‘Values of the World’ szimpózium

Az SZTE Konfuciusz Intézet tisztelettel ajánlja figyelmébe az Intézet szervezésében megvalósuló angol nyelvű szimpóziumot, amelynek keretei között a kínai kultúra izgalmas világába nyerhetnek betekintést.

Vers délben

2018. október 8-án, hétfőn, 12.10 órakor a Sanghaji Nemzetközi Tanulmányok Egyetem magyar szakos kínai hallgatói és az SZTE Konfuciusz Intézet tanárai Petőfi Sándor „Lennék én folyóvíz” című versét szavalják el magyarul és kínaiul.

Bambuszfestészet

Az SZTE Konfuciusz Intézet első alkalommal szervez Bambuszfestészeti tanfolyamot, amely kéthetente kerül megrendezésre a Szent-Györgyi Albert Agorában.