SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2017. szeptember
Konfuciusz Intézet 2017. szeptember
sisu (79766 KB)
2017. szeptember 06.

SISU nyári tábor

Idén júliusban, tíz SZTE Konfuciusz Intézetben tanuló középiskolai diák vehetett részt a Sanghaji Nemzetközi Tanulmányok Egyetem (SISU) által Kínában szerevezett két hetes nyári táborban. Az idei év különlegessé abban rejlett, hogy Sanghaj mellett Pekingben, Kína fővárosában is jártak a hallgatók.

tai-chi

2017. augusztus 31-én az SZTE Konfuciusz Intézet új kínai tanárjai Thai Chi bemutatót tartottak a József Attila Tanulmányi és Információs Központ (TIK) Parkjában.

Lótusz Nap

2017. augusztus 5-6-án került megrendezésre a szegedi Lótusz Napok az SZTE Füvészkertben, ahol az SZTE Konfuciusz Intézet is részt vett. A rendezvény keretein belül a vendégek bepillantást nyerhettek Ázsia rejtelmes, sokszínű világába, ahol olyan érdekes műsorokat és előadásokat láthattak, mint tradicionális indiai táncbemutató, meditációs koncertek, jóga-, és harcművészeti bemutatók, tibeti hangfürdő, thai masszázs, kézműves sátrak, illetve a távol-keleti konyha különlegességeit is meg lehetett kóstolni.