SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2017. február
Konfuciusz Intézet 2017. február

lampionunnep

A Holdújévi ünnepségsorozat lezárásaként idén is sor került Lampionünnepre 2017. február 9-én (csütörtökön). A Lampionünnep a hagyományos Kínai Újév 15-ik napjának fontos eseménye, ebből az alkalomból minden érdeklődőt számos izgalmas kínai kézműves program várt.

kallig

Sok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt az idei évben 2017. február 23-val kezdődő, két hetente megtartott kalligráfia tanfolyamunkon. Az oktatás minden második csütörtökön 17.00 órakor kezdődik.

mako

2017. február 4-én az SZTE Konfuciusz Intézet részt vett az immár harmadik alkalommal megrendezett Nyílt - Napon, a makói Bartók Általános Iskola meghívására. Az Intézet két igazgatója, Zhang Lin és Mohr Richárd, az Intézet munkatársaival igyekeztek megismertetni a kínai kultúrát a zenei iskolába látogatókkal.

Ip_Man_kezdo

Az SZTE Konfuciusz Intézet újabb mozi-estre invitálja az érdeklődőket 2017. február 28-án (kedden), 17.00 órai kezdettel a Rektori Hivatal 5-ös termébe, ahol az Ip Man 2 kínai harcművészeti film kerül vetítésre.

lampionunnep

Szeretettel meghívunk minden kedves érdeklődőt a Kínai Újév - Lampionünnep rendezvényünkre, mely 2017. február 9-én (csütörtökön) 16:30 - 18:00 óra között kerül megrendezésre a Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatalának földszinti aulájában.

Konfuciusz teaház - Vendég: Kalmár Éva műfordító

2017. február 21-én, 17.00 órától a Kínai kaleidoszkóp előadás-sorozatának következő vendége Kalmár Éva sinológus, műfordító, szerkesztő, egyetemi, valamint főiskolai oktató.

Teaház

2017. február 15-én (szerdán) 17.00 órától sok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt következő Teaházunkra, melynek vendége Dr. Makra László földrajzkutató lesz.