SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2014. április
Konfuciusz Intézet 2014. április

Li_Zhi-kiemelt

Az előadás keretein belül a kínai Nagy Fal étterem szakácsa megkísérli a közönséggel megismertetni a közel 5000 éves múltra visszatekintő keleti gasztrokultúrát, majd rövid beszámolót követően rátér a kínai ételek díszítésének művészetére is.

2014. április 18.

kinai_tojasfestes_kiemelt

Az SZTE Konfuciusz Intézet kilenc munkatársa is kíváncsi a magyarországi húsvéti hagyományokra. Ezért látogattak el az Algyői Tojásműhelybe, ahol kipróbálták az írókázást, hímestojást festettek. Mi pedig megtudtuk a tojás kínai nyelven: jidan.

kallig

Április 8-án a Nemzetközi Hét programsorozat keretében Kína Napot tartott az SZTE Konfuciusz Intézet budapesti oktatási központjában, a Kodolányi János Főiskolán.