SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2013. december
Konfuciusz Intézet 2013. december
2013. december 18.

konfint8konf-kiemelt

2013. december 7-8-án került megrendezésre a világ Konfuciusz Intézeteinek 8. Konferenciája Pekingben. Az SZTE Konfuciusz Intézetet Szentmártoni Lívia és Zhang Xuemei igazgatók képviselték. A kínai partneregyetemünk a Shanghai Nemzetközi Tanulmányok Egyetem képviseletében Xu Baomei, a SISU Konfuciusz Intézetek és Nemzetközi Kínai Oktatási Centrum főtitkára, illetve Ge Qichao, a SISU Nemzetközi Kulturális Kapcsolatok Intézetének dékánhelyettese is részt vett a konferencián.

konfuciusz_karaoke

Az SZTE Konfuciusz Intézet második alkalommal rendezte meg tehetségkutató karaoke versenyét, melyre egyéni és csoportos indulók összesen 13 versenyszámmal neveztek.

nyelvoktatas-konfuciusz

Intézetünk a 2013/2014-es tanév tavaszi félévében is várja a kínai nyelvet tanulni kívánó érdeklődőket.

1eves_a_Konfuciusz_Intezet

Egy esztendős születésnapját ünnepelte 2013. november 28-án a Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézete. Rektori köszöntő, szülinapi torta, kínai popzene és parti tette emlékezetessé az évfordulót.