SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2013. március
Konfuciusz Intézet 2013. március

Kínai nagykövet látogatása a Konfuciusz intézetben

Xiao Qian, a Kínai Népköztársaság Magyarországra akkreditált új nagykövete a Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézetébe látogatott március 24-én, ahol részt vett az intézet rövid bemutatkozó programján.

Ertekezlet_Konfuciusz

Március 18-án a Shanghai Nemzetközi Tanulmányok Egyetemen került sor az SZTE Konfuciusz Intézet Tanácsadó Testületének első értekezletére.

2013. március 21.

kinai_kiallitas_nyitokep

A Szegedi Tudományegyetem delegációja március 16-17-én a Kínai Nemzetközi Oktatási Vándorkiállítás shanghai állomásán képviselte az Egyetemet. A kétnapos kiállítást több ezer érdeklődő kereste fel.

Kasznar_eloadas

Időpont: 2013. március 28. (csütörtök) 17:30 óra

Helyszín: SZTE Rektori Hivatal Fszt. 5.

osztondij

A Kínai Nyelvoktatási Tanács minden évben tanulmányi ösztöndíjat hirdet kínaiul tanuló 16 és 35 év közötti magyar állampolgároknak. A 2013-ban immár ötödik alkalommal pályázhatnak a magyar fiatalok kínai részképzésre. A tanulmányok magukba foglalják a kínai nyelvet és irodalmat, a kínai történelmet és filozófiát.